Pondělí 29. 5. 2017

V pondělí jsme se sešli venku ve školce a vydali se přes les za školků a kolem nových domků na hřiště. Děti byly z vedra tak unavené, že většinu času trávily ve stínu s pitím a svačinou. Pak jsme se vrátili do školky, poobědvali ve stínu stromů a pak jsme venku i odpočívali. Odpoledne jsme budovali kolem pískoviště vodovodní síť, na její testování padlo kolem 50 litrů vody. Také jsme zalili naše záhonky a povídali si o tom, co všechno a kdy nám na nich (doufáme) vyroste. (Autorka: Renča)

Úterý 30. 5. 2017

V úterý jsme se sešli rovnou venku ve školce. Nejprve jsme pročítali s Bertíkem knihu o lesních rostlinách, a Bertík pak namaloval vraní oko, když přišly všechny děti, věnovaly se pak hlavně stavbám na pískovišti. Pak jsme připravovali obědové menu z rostlin a šišek posbíraných na zahradě, Honzík vyprávěl o cukrárně, kterou si otevře až nasbírá dost cukrů, Pepče vyprávěla Renča pohádku a Emma, Bertík a Páťa si hráli na prolézačkách a užívali si bosou chůzi. (Autorka: Renča)

Středa 31. 5. 2017

Dnes jsme se sešli v hojném počtu 11 dětí,a tak jsme vyrazili na dobrodružný výlet ke skalám. Cestou jsme trénovali přecházení silnice za ruku s kamarády a šlo nám to moc dobře. Chvilku jsme se zastavili na prolejzačkách mezi bytovkami, ale pak jsme šli dál. Po cestě jsme potkali sušák na prádlo, tak jsme každý zkusili, jak dlouho vydržíme viset ve výšce na ruce. Pavla nas jistila. Rozvíjeli jsme tím kromě výdrže našich paží a odvahy také důvěru v toho, kdo nás jistí. Nasledoval běh do schodů s běh dolů z kopečka kolem schodů a pak už jsme byli u skal, které znova opravovali údržbáři. Měli spoustu nářadí, tak jsme je pozorovali, ci vše používají a jak to dělají. Nasledoval slalom mezi tůjemi a cesta zpátky, zase po dvojicích.
Po obědě při odpočinku Zuzka dětem celou knihu o klukovi, co v lese potkal skřítky a naučil se od nich o bylinkách. Poznávali jsme heřmánek, kopřivu, meduňku, kostival, jitrocel a šalvěj… Těšíme se, až je na vycházce potkáme a ukážeme si je naživo 🙂

Odpoledne už jsme se věnovali stavbám a výrobě dortů různých barev a chut8 s ochutnávkou.

Pavla rozvěsila u školky na šňůry ztráty a nálezy, co se nám za rok nashromáždily ve školce. Takže kdo si najde něco svého, je to vaše 🙂 (Autorka: Pavla)

Čtvrtek 1. 6. 2017

Ve čtvrtek jsme ve školce vyráběli papírové růže a bavili se u toho o různých květinách. Pak jsme šli na výlet přes les na pole, kde děti sbíraly rmen a vlčí máky – největší fanynkou makových panenek byla Zuzka, heřmánky, co nebyly heřmánky, ale rmen, zase nejnadšeněji sbíral Tob. Také jsme v lese sebrali dlouhé pruty jako tyčky k našim zasazeným rajčatům. Do školky jsme se vrátili přes novou zástavbu, kde se děti neopomněly ujistit, že z hydrantu stále teče voda. Po obědě jsme četli venku pohádku o zákeřných keřích, pak si Tob, Kryštof, Matýsek a Zuzka sedli na studnu a pomocí prutů donesených dopoledne lovili ryby. Páťa si hrál na písku a odmítl být lovnou rybou, Renča pak napíchla dětem na pruty místo ryb šlupky od kedlubny, kterou jsme měli k svačině, aby byl rybolov úspěšný. Děti pak ozdobili pomocí Zuzčiných kříd jednu z kluboven (a strom, a studnu…) mnoha kresbami, svá díla pak zase umyli pomocí vody a štětců. (Autorka: Renča)