Tým lesní školky DÚLEK

Na počátku naší lesní školky bylo pár odvážných rodičů z Úval a okolí. Ti se rozhodli, že nechtějí čekat, až jim nějaká „vyšší moc“ umožní, aby jejich děti chodily do školky podle jejich představ.

Kolem nich se postupně nabalovali další a další a dnes se tým lesní školky DÚLEK skládá z těchto lidí :

Klára Tománková
Klára Tománková
koordinátorka, členka spolku
Jmenuji se Klára a jsem maminkou 3 dětí. DÚLEK jsem objevila v roce 2016 jako ideální školku pro nejstaršího syna. Po čase jsem se zapojila do činnosti spolku, občas vypomohla jako průvodce a dnes mám na starosti komunikaci s rodiči a s tím spojenou administrativu, finance a další provozní a administrativní věci. Pátky trávím s dětmi jako průvodce.
Moc bych si přála žít ve světě bez tabulek, škatulek a diagnóz. Aby každé dítě bylo přijímáno takové jaké je a aby mělo dostatek času a prostoru vyvíjet se svým vlastním tempem. Aby mohlo objevovat a objevit svůj potenciál, rozvíjet ho a v dospělosti věnovat ostatním.
Martina Štrynková
Martina Štrynková
průvodce - učitelka, členka spolku
Po narození druhého syna jsem pracovala čtyři roky v mateřském centru. Tam jsem se utvrdila v myšlence, že práce s dětmi mě naplňuje, a proto jsem se rozhodla pro dvouleté pomaturitní studium v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika a zároveň jsem začala svou praxi v MŠ. Nejdříve ve státní a po té v soukromé školce. A protože život přináší změny, je pro mě příležitost pracovat Lesní školce DÚLEK nová výzva.
Děti mám velice ráda, jsem empatická, přátelská, kreativní. Mám ráda přírodu, turistiku a rekreační sporty.
Ve školce jsem každý den kromě pátku.
Veronika Kohoutová
Veronika Kohoutová
průvodce, členka spolku
Vystudovala jsem FTVS na UK v Praze. Narození dcery mě přivedlo k práci v dětském centru a motivovalo k absolvovaní kurzu Chůva pro děti předškolního věku. Po jeho úspěšném absolvování jsem pracovala v dětské skupině.
Působení v lesní školce je pro mě výzvou a velkou radostí zároveň. Zastávám názor, že nejlépe se člověk učí vlastní zkušeností a hra s dětmi mě učí každý den něco nového.
Mé záliby jsou ruční práce, turistika, bylinky, sport a lidové tradice a řemesla.
Ve školce mě potkáte v pondělí a v úterý.
Kateřina Topinková
Kateřina Topinková
průvodce
Jmenuji se Kateřina, doma mám synka a dcerku, a i díky nim jsem pochopila jak krásná a přínosná je práce s dětmi. V Úvalech mne můžete potkat na akcích pro děti, které pořádá spolek Mámy v Úvalech, jehož jsem i spoluzakladatelkou. V LK DÚLEK jsem právě proto, abych s dětmi mohla být častěji, podnikat s nimi každodenní dobrodružství, poznávat svět, něco je naučit a naučit se i něco od nich.
Ve školce jsem pravidelně ve středu.
Katka Snicerová
Katka Snicerová
průvodce
Jmenuji se Kateřina, vystudovala jsem uměleckou školu a mám 3 letého syna. Syn mě dovedl k tomu, že svět, hlavně ten dětský, teď vidím jinýma očima. Snažím se dětem poskytnout respektující a milující prostředí. Mojí prioritou je najít vždy řešení a vzájemnou domluvu. Ráda jsem v přírodě a miluji tvoření, mám ráda historii a umění. Život se snažím vnímat z různých pohledů a hlavně si ho pořádně užívat.
Ve školce mě potkáte ve čtvrtek a pátek.
Terka Glocová
Terka Glocová
členka spolku DÚLEK
Patřím mezi zakladatele školky DÚLEK, protože jsem v Úvalech nemohla najít školku, kterou bych si vybrala pro svoje děti.