V pondělí děti přivítal kašpárek s pohádkou Boudo, budko, a tím se také otevřelo naše nové pohádkové téma. Hodně dětí tuto pohádku znalo, a tak se střídavě stávaly loutkoherci a pohádku ostatním dětem hrály. A kdo jí znal jen trochu, nebo měl trochu obavy mluvit, tak byla k dispozici nápověda. Pak si děti vyrobily papírové čelenky s motivy pohádkových zvířátek a pohádku si samy zahrály. Odpoledne si začaly tvořit svojí pohádkovou knížku, do které nalepily první pohádku dle dějové posloupnosti.

V úterý děti ráno hádaly podle koblihy, co se bude hrát za pohádku. Samozřejmě, že to byla lehká hádanka, děti hned věděly, že to bude pohádka O Koblížkovi. A tak jsme opět po svačině v klubovně vytvořili jeviště a hlediště, loutkoherci si vybrali role, zvoneček třikrát zacinkal a pohádka začala. Po představení jsme se vydali ještě na procházku. Odpoledne nejdřív děti dál pokračovaly v tvoření pohádkové knížky a pak jsme zadělali na těsto a usmažili mini koblížky, ke kterým děti pily kakao a přikusovaly jablíčka. Mňam, to byla ale dobrota 😊.

Ke středě se vázala pranostika „Na Hromnice o hodinu více“. S dětmi jsme si pověděli její význam, a pak jsme si vyrobili z medové plástve hromničku. Zbylé kousky plástve jsme zkoušeli nahřívat nad zapálenou svíčkou a pozorovat co se děje. Pak jsme šli do parku, kde si děti pohrály především v keřích. Po obědě jsme se zaposlouchali do klasických pohádek z knížky Špalíček pohádek. Před svačinou jsme si ještě zahráli s loutkami pohádku Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort. A odpoledne, jako vždy ve středu, jsme se sešli u zpívánek, kde mimo jiné zazněla moc hezká melodie a slova nové pohádkové písničky.

Ve čtvrtek jsme si zahráli pohádku O třech prasátkách. Nejdříve jsme si přečetli pohádku v malovaném čtení, potom jsme si jí zahráli s loutkami, a nakonec děti vytvořily z přírodnin domečky, nasadily si masky prasátek a vlka, a pohádku zahrály samy. Po obědě jsme opět otevřeli pohádkové stránky ze Špalíčka a pak jsme tvořili z hlíny prasátka, čímž jsme hezky zakončili pohádku O třech prasátkách.

V pátek jsme se sešli v komorním počtu 7 dětí. Ráno v zahradě jsme si zopakovali pohádku O třech prasátkach a pak jsme se vydali do parku, kde si děti hrály ve stromovych domečcich nebo třeba schovku.