Pondělí 19.2.

Pondělí jsme začali výrobou košíčků z tvrdého papíru, do kterých jsme pak na výletě sbírali přírodniny, které nám připomínaly bábovku, víno, nebo něco jiného, co má ráda naše babička. Také jsme se bavili o životě vlků. Po obědě jsme společně vyprávěli příběh o Červené Karkulce, venku jsme si pak nakreslili plán zahrady, rozmístili na něj jednotlivá místa z pohádky a pohádku jsme si celou v rolích přehráli. Tob pak zorganizoval olympijskou disciplínu, kdy bylo třeba nejprve šiškou shodit krabici, tím si uvolnit průchod k dlouhému slalomu a ten zaběhnout.

Úterý 20.2.

V úterý nás provázela pohádka o Budulínkovi – nejprve jsme si v parku zahráli hru na lišku, co vozí liščata na ocásku, děti ji pak hrály opakovaně v průběhu celého dne. Jde o to, že se všichni drží za provaz a běží lenitou trasou, první v řadě je liška a na té je, aby žádné lišče neupadlo. Po obědě jsme společně vyprávěli celou pohádku o Budulínkovi a pak jsme se věnovali grafomotorickým listům. Na konci dne jsme venku stavěli malinký domeček, ve kterém žil Budulínek s prarodiči (a díky Zuzce i se dvěma králíčky).

Středa 21.2.

Ve středu se k nám na výlet přidala návštěva – Vašík s mámou a bráškou. Šli jsme členitým terénem v parku za školkou, podobně jako Jeníček a Mařenka, když se ztratili. Kdykoliv jsme došli na nějaké vyšší místo, rozhlíželi jsme se jako Jeníček a Mařenka, jestli neuvidíme v dálce něco, co by nám pomohlo. Taky jsme si pohráli v tajících kalužích. Odpoledne jsme si odvyprávěli pohádku o perníkové chaloupce, a pak ji také venku z kostek cukru stavěli. Ve školce jsme hodně času věnovali kreslení a didaktickým dřevěným puzzlím.

Čtvrtek 22.2.

V ranním kruhu jsme nejdříve mezi námi přivítali na návštěvě kamarádku Jasmínku, která se dnes přišla s maminkou podívat do naší školky. Pak jsme se tradičně pozdravili naším ranním pozdravem a pohybovými říkankami Hlava, ramena a Hoky, koky, které nás v tom mrazivém dopoledni zahřály. A nakonec děti hádaly hádanku, která je přivedla k pohádce O Smolíčkovi, na kterého jsme si celý den hráli. Poté jsme vyšli na chodník, jako obvykle jsme se spočítali a určovali jsme méně, více, stejně. Pak jsme se vydali do lesoparku, kde se děti rozhodly ukázat Jasmínce svoje místa na hraní. Jasně zvítězilo lezení po větvích keřů a běhání po hromadách štěpku. Pak si některé děti zahrály sluchovou hru „jelen hledá Smolíčka“. Dvě děti v rolích měly zavázané oči šátkem a volaly na sebe tak dlouho, dokud se nepotkaly. V lesoparku jsme ještě zdramatizovali pohádku O Smolíčkovi. Děti se střídaly v rolích a pohádka je bavila. Po obědě jsme si tuto pohádku ještě přečetli společně v malovaném čtení. Děti také hledaly rozdíly ve stejných obrázcích a jmenovaly na obrázku nesmysly. V rámci pohádky jsme se s dětmi také bavili o ochraně a bezpečí osobního soukromí. Potom děti dostaly obrázky s dějem této pohádky, které rozstříhaly a skládaly je podle časové posloupnosti. Pak jsme si zahráli hru  na procvičení paměti „Pomoz Smolíčkovi vybavit jeho světničku“, kdy děti použily cokoli je napadlo, aby měl Smolíček ve své světničce. Pak děti šly za dveře a po návratu hádaly, které předměty ze světničky zmizely. Dnes nás ve školce také navštívila Bára, od které si děti nechaly přečíst jednu pohádku :). Na zahradě jsme nakonec společně postavili z velké kartónové krabice chaloupku pro Smolíčka, kterou děti vodovými barvami vybarvily a užívaly si pobyt ve světničce.
Dnes jsme se také bavili o pondělním plánovaném výletě do divadla. Připomněli jsme si jak se chováme v hromadných dopravních prostředcích a v divadle. Bude to náš první delší výlet, tak doufáme, že si ho užijeme :).

Pátek 23.2.

Tento týden patřil pohádkám, proto tomu nebylo jinak ani dnes. Ale my jsme se nejdříve vydali na dopolední výpravu za zmrzlými loužemi, kterých jsme si parádně užili. Na loužích se děti klouzaly nejen po nohách, ale zkoušely i jiné styly. Poslouchali jsme křupání ledu, a také jsme zkoumali jeho tloušťku. Po obědě Zuzka dětem četla O třech malých čarodějkách a pak už všechen čas patřil pohádkám, které jsme zdramatizovali. Nejdříve jsme si zahráli pohádku O Červené karkulce, ale v jiném provedení, než tomu bylo v pondělí. Nejdříve jsme si pohádku znovu společně přečetli opět v malovaném čtení a pak jsme si rozdělili role. Měli jsme k dispozici chaloupku, kterou děti včera nabarvily a také vlka, který do slova spolkl babičku s Karkulkou :). Na zahradě jsme si ještě na přání dětí zahráli pohádku O třech medvědech a pohádku O veliké řepě. Děti si také zopakovaly z úterního dne pohádku O Budulínkovi, ke které Tobík zazpíval operetku a zahráli jsme si na lišku, která vozí liščata. Byl to skvělý pohádkový týden, který jsme si společně užili.