Tým lesní školky DÚLEK

Veronika Kohoutová
Veronika Kohoutová
průvodce, koordinátorka dětí, členka spolku
Vystudovala jsem FTVS na UK v Praze. Narození dcery mě přivedlo k práci v dětském centru a motivovalo k absolvovaní kurzu Chůva pro děti předškolního věku. Po jeho úspěšném absolvování jsem pracovala v dětské skupině.
Působení v lesní školce je pro mě výzvou a velkou radostí zároveň. Letos mám nově na starosti koordinaci dětí a komunikaci s rodiči. Zastávám názor, že nejlépe se člověk učí vlastní zkušeností a hra s dětmi mě učí každý den něco nového.
Mé záliby jsou ruční práce, turistika, bylinky, sport a lidové tradice a řemesla.
Ve školce mě potkáte od pondělí do středy.
Martina Štrynková
Martina Štrynková
průvodce - učitelka, členka spolku
Po narození druhého syna jsem pracovala čtyři roky v mateřském centru. Tam jsem se utvrdila v myšlence, že práce s dětmi mě naplňuje, a proto jsem se rozhodla pro studium předškolní a mimoškolní pedagogiky a zároveň jsem začala svou praxi v MŠ. Nejdříve ve státní a po té v soukromé školce. Na DÚLEK jsem narazila náhodou v roce 2017 a lesní školka pro mě byla velká výzva. Po čtyřech letech musím říct, že i když to nebylo vždy jednoduché, svého rozhodnutí nelituji a teprve v lesní školce mi práce s dětmi dává opravdu smysl.
Děti mám velice ráda, jsem empatická, přátelská, kreativní. Mám ráda přírodu, turistiku a rekreační sporty.
Ve školce jsem každý den kromě středy.
Katarína Matejáková
Katarína Matejáková
průvodce
Ve školce mě potkáte ve čtvrtek a pátek.
Kateřina Zelená
Kateřina Zelená
průvodce
Jmenuji se Katka Zelená a jak už mé příjmení napovídá, mám kladný vztah k přírodě:) Pobyt v přírodě je pro mě nejlepší relaxací. Jsem máma dvou dětí. Když byly děti menší, navštěvovala jsem s nimi různé kroužky, kde jsem se i já zapojovala a pomáhala např. s organizací různých akcí. Takto již několik let působím na házené v Úvalech, momentálně jako trenérka nejmenších dětí. Díky tomu jsem zjistila, že mě práce s dětmi velmi baví a dává mi smysl. Postupně jsem pak opustila práci v administrativě, doplnila jsem si vzdělání pedagogického směru (obor předškolní a mimoškolní pedagogika) a začala jsem pracovat nejdříve ve státní školce, později zde ve školce lesní, kde se mi krásně propojily mé dvě vášně - práce s dětmi a pobyt v přírodě. V DÚLKU jsem od pondělí do středy a mám na starosti mladší děti.
Klára Tománková
Klára Tománková
průvodce, koordinátorka průvodců, členka spolku
Jmenuji se Klára a jsem maminkou 3 dětí. DÚLEK jsem objevila v roce 2016 jako ideální školku pro nejstaršího syna. Po čase jsem se zapojila do činnosti spolku, občas vypomohla jako průvodce a dnes mám na starosti koordinaci průvodců, administrativu spolku, finance a další administrativní věci. Od pondělí do středy působím jako průvodce mladších dětí.
Moc bych si přála žít ve světě bez tabulek, škatulek a diagnóz. Aby každé dítě bylo přijímáno takové jaké je a aby mělo dostatek času a prostoru vyvíjet se svým vlastním tempem. Aby mohlo objevovat a objevit svůj potenciál, rozvíjet ho a v dospělosti věnovat ostatním.
Péťa Funioková
Péťa Funioková
průvodce