Tým lesní školky DÚLEK

Veronika Kohoutová
Veronika Kohoutová
průvodce, koordinátorka dětí, členka spolku
Vystudovala jsem FTVS na UK v Praze. Narození dcery mě přivedlo k práci v dětském centru a motivovalo k absolvovaní kurzu Chůva pro děti předškolního věku. Po jeho úspěšném absolvování jsem pracovala v dětské skupině.
Působení v lesní školce je pro mě výzvou a velkou radostí zároveň. Letos mám nově na starosti koordinaci dětí a komunikaci s rodiči. Zastávám názor, že nejlépe se člověk učí vlastní zkušeností a hra s dětmi mě učí každý den něco nového.
Mé záliby jsou ruční práce, turistika, bylinky, sport a lidové tradice a řemesla.
Ve školce mě potkáte v pondělí, úterý a čtvrtek.
Martina Štrynková
Martina Štrynková
průvodce - učitelka, členka spolku
Po narození druhého syna jsem pracovala čtyři roky v mateřském centru. Tam jsem se utvrdila v myšlence, že práce s dětmi mě naplňuje, a proto jsem se rozhodla pro studium předškolní a mimoškolní pedagogiky a zároveň jsem začala svou praxi v MŠ. Nejdříve ve státní a po té v soukromé školce. Na DÚLEK jsem narazila náhodou v roce 2017 a lesní školka pro mě byla velká výzva. Po čtyřech letech musím říct, že i když to nebylo vždy jednoduché, svého rozhodnutí nelituji a teprve v lesní školce mi práce s dětmi dává opravdu smysl.
Děti mám velice ráda, jsem empatická, přátelská, kreativní. Mám ráda přírodu, turistiku a rekreační sporty.
Ve školce jsem každý den kromě čtvrtku.
Katka Snicerová
Katka Snicerová
průvodce
Jmenuji se Kateřina, vystudovala jsem uměleckou školu a mám 4 letého syna. Syn mě dovedl k tomu, že svět, hlavně ten dětský, teď vidím jinýma očima. Snažím se dětem poskytnout respektující a milující prostředí. Mojí prioritou je najít vždy řešení a vzájemnou domluvu. Ráda jsem v přírodě a miluji tvoření, mám ráda historii a umění. Život se snažím vnímat z různých pohledů a hlavně si ho pořádně užívat.
Ve školce mě potkáte ve středu a ve čtvrtek.
Kateřina Zelená
Kateřina Zelená
průvodce
Jmenuji se Katka Zelená a jak už mé příjmení napovídá, mám kladný vztah k přírodě:) Pobyt v přírodě je pro mě nejlepší relaxací. Jsem máma dvou dětí. Když byly děti menší, navštěvovala jsem s nimi různé kroužky, kde jsem se i já zapojovala a pomáhala např. s organizací různých akcí. Takto již několik let působím na házené v Úvalech, momentálně jako trenérka nejmenších dětí. Díky tomu jsem zjistila, že mě práce s dětmi velmi baví a dává mi smysl. Postupně jsem pak opustila práci v administrativě, doplnila jsem si vzdělání pedagogického směru (obor předškolní a mimoškolní pedagogika) a začala jsem pracovat nejdříve ve státní školce, později zde ve školce lesní, kde se mi krásně propojily mé dvě vášně - práce s dětmi a pobyt v přírodě. V DÚLKU jsem od pondělí do čtvrtku a mám na starosti dopolední skupinku dětí.
Klára Tománková
Klára Tománková
koordinátorka průvodců, členka spolku
Jmenuji se Klára a jsem maminkou 3 dětí. DÚLEK jsem objevila v roce 2016 jako ideální školku pro nejstaršího syna. Po čase jsem se zapojila do činnosti spolku, občas vypomohla jako průvodce a dnes mám na starosti koordinaci průvodců, administrativu spolku, finance a další administrativní věci. Ve středu a v pátek působím jako průvodce.
Moc bych si přála žít ve světě bez tabulek, škatulek a diagnóz. Aby každé dítě bylo přijímáno takové jaké je a aby mělo dostatek času a prostoru vyvíjet se svým vlastním tempem. Aby mohlo objevovat a objevit svůj potenciál, rozvíjet ho a v dospělosti věnovat ostatním.
Terka Glocová
Terka Glocová
členka spolku DÚLEK
Patřím mezi zakladatele školky DÚLEK, protože jsem v Úvalech nemohla najít školku, kterou bych si vybrala pro svoje děti.