V pondělí jsme využili mokrého počasí a vydali jsme na šnečí výpravu, tam ke skalám a do lesíka za nimi a přilehlých zahrad u bytovek. Šneci lezli všude, tak bylo co sbírat a pak hlavně pozorovat. Sbírali jsme i prázdné ulity, ze kterých si s přídavkem keramické hlíny a dalších přírodnin děti vyrobily šneky, které si odnesly domů. Do školkové zahrady jsme si odnesli nejen prima zážitky ze šnečí výpravy, ale ještě několik prázdných ulit, které děti odpoledne využily k vaření v pískové kuchyni. 

Úterní ráno jsme se s knížkami o domácích zvířatech a jejich mláďátek vrátili k tématu z minulého týdne. Připomněli jsme si písničku Starý Janek farmu měl a povídali jsme si nejen o tom, jaká zvířata mají obydlí, ale i o tom, jaký užitek nám dávají. Na travnatém hřišti si pak děti vyrobily z papíru kočičky, pejsky a jejich mláďátka a zahráli jsme si pohybovou hru Na slepé koťátko. U čtení se děti zaposlouchaly do příběhů Pejska a kočičky a k svačině si umíchaly krupicovou kaši sypanou kakaem. 

Další den jsme se už připravovali na blížící se čarodějnice. Na travnatém plácku u závory nedaleko Výmoly u rybníka Prokůpčák si děti vyrobily kouzelnické hůlky, se kterými jsme se pak vydali podél potoka k rybníku. Na jednom místě u jeho břehu jsme vyzkoušeli, jak umí hůlky čarovat. Měli jsme s sebou kukuřičné výplně, které se po hození do vody a začarování pomalu rozpustily. Kouzlo se povedlo, a tak jsme šli dál k rybníku a zastavovali jsme se u přilehlých tůněk, které vybízely ke zkoumání a pozorování. Příjemné slunečné dopoledne uteklo jako voda a my se vraceli kolem nádraží zase zpět do školky k obědu, po kterém jsme otevřeli knížku Malá čarodějnice. Středeční odpoledne jsme tradičně zakončili zpívánkami.

Na čtvrtek byla přislíbená Čarodějnická slavnost. Ráno do školky přisli čarodějky a čarodějové (také policisté, indián nebo vojáci), jelikož mnohým do výbavy chybělo koště, vydali jsme se pod bytovky nějaké obstarat. Děti si po svačince vyrobily parádní košťata a vydaly se na nich zpět do školky. Po obědě jsme se pustili do výroby čarodějnice na oheň. Po svačince již začaly slavnostní čarodějnické disciplíny: slalom na koštěti, chůze v sedmimílových botách, hod koštětem, kouzelné pytlíky s havětí i výroba lektvarů. 

Páteční dopoledne jsme trávili na přání dětí v parku v duchu volné hry a pletení věnečků z pampelišek a sedmikrásek. Odpoledne jsme v zahradě pokračovali ve čtení příběhů Malé čarodějnice a pak jsme si „otevřeli“ výtvarný ateliér, ve kterém jsme kreslili obrázky suchými pastely na libovolné téma.