Tématem tohoto týdne byly dopravní prostředky. V ranním kruhu jsme se přivítali tematickými hádankami a rozjeli jsme obrázkový vlak s názvy dní v týdnu. Zůstali jsme v zahradě, kde si děti vyráběly autíčka z kartonových přepravek a policejní terče a pak vymýšlely všelijaké dopravní situace. Po obědě jsme si četli z knížky Malovaný svět příběhy o dopravních prostředcích. Potom děti poznávaly dopravní značky a procvičovaly orientaci v prostoru nad situačním obrázkem jednoho městečka. Během dne také jezdily po zahradě autíčka na dálkové ovládání, které si některé děti přinesly z domova. Takže auta byla všude, kam se jen podíváte 😊. 

Úterní dopoledne jsme strávili v parku na hřišti, ze kterého jsme udělali hřiště dopravní. Nakreslili jsme křižovatku, přechod pro chodce a chodníky a děti na svých kolech, first bike odrážedlech, koloběžkách nebo v autíčkách projížděli křižovatkou podle pokynů policajta. Když měly tuto dovednost zvládnutou, vyzkoušely si slalom kolem plechovek. Na řadu přišly i závody, jak na kolech, tak v běhu. Po skvělém dopravním dopoledni jsme se po obědě zaposlouchali do hezkých příběhů o jednom vlakovém dobrodružství a pak si děti ke svačině umíchaly pomazánku ze strouhaného sýra, tvarohu a čerstvého sýra a k tomu měly pomeranče. V závěru dne jsme si ještě zahráli pohybovou hru „autíčka stop“. 

Středeční den byl pro nás oslavou Mezinárodního dne dětí. Děti si vyzkoušely střelbu na terč lukem a šípem, zásah vodní pistolí do kelímků, hod kroužkem na cíl, hod koulí na plechovky, skákání v pytli, přemýšlely nad barevným rébusem nebo si to užily u bublifuků. Oslava byla zakončena odpolední svačinou, ke které se mimo jiné podával malinový cheesecake, který pro děti připravila Katka S. Děti si svůj slavnostní den ve školce moc užily. 

Ve čtvrtek jsme se vydali na výlet do Leteckého muzea Kbely. Vlakem jsme dojeli na zastávku Běchovice-střed, kde jsme se nasvačili a čekala nás cesta přímým autobusem až do muzea. Děti zvládly cestu autobusem, i když byla trochu delší, naprosto špičkově. V muzeu jsme prošli 4 hangáry s expozicemi letounů a uniforem, pohráli si na písku, obdivovali venkovní expozici a nakonec se dočkali i právě přistávajícího vrtulníku. Bavili jsme se o barvách a znacích na letadlech. Po návratu do školky jsme se s chutí pustili do oběda a následoval odpočinek v zahradě. Některé děti odpočívaly na koberci, jiné se věnovaly vaření v blátivé kuchyni a hře u dřevníků. Další školkový výlet jsme si užili plnými doušky.

Páteční dopoledne jsme v ranním kruhu doskládaly vagóny s názvy dnů v týdnu. Pak jsme se vydali na dětské hřiště mezi bytovkami, kde průvodkyně pro děti skládaly různé modely letadel, a ony si pak užívaly jejich létání. Bylo to parádní zakončení tohoto dopravního týdne.