Hmyzí mrňouskové z vodního světa byli naším posledním druhem pro pozorování ze světa hmyzí říše. Za těmi jsme se při pondělku vydali k rybníku Prokůpkův mlýn. Za pomoci sítěk, mističek a atlasu jsme měli parádní úlovky, mezi které patřily larvy nejspíš vážky nebo šídla a komára. U rybníka se děti také vyřádily s větvemi, které použily buď jako prut nebo jen tak pro cákání do vody. Po obědě jsme se začetli do skvělých příběhů včelích medvídků a pak si děti užívaly svých volných her.

V úterý jsme se vydali za vodním hmyzem na celodenní výlet do Králičiny. Kdo chtěl, tak si po svačině vyrobil výletní hůl a vyrazili jsme cestou kolem Výmoly, po které jsme došli ke studánce. Tady při čištění studánky a potůčku každý odvedl velký kus práce. Odměnou nám bylo nejen znovu protékání vody od studánky do Výmoly, ale i nalezení několika vodních živočichů, které jsme zkoumali a určovali podle atlasu. Po práci všichni dostali hlad, tak jsme se přesunuli přírodou kousek dál, na místo, kde přes Výmolu vede lávka a za ní je ohniště. Po obědě jsme tu pozorovali v trávě hnědou žabku, krásnou modrou motýlici, a u vody konipase bílého. Zpátky jsme šli po druhém břehu potoka, kde nás čekalo několik překážek v podobě spadlých stromů přes cestu a kopřiv, někdo měl už unavené i nožičky, ale všichni zvládli dojít zpátky do školky😊 Výlet to byl pohodový, šli jsme pomalu, pozorovali jsme přírodu kolem nás, ochutnávali šťavel kyselý a bylo nám dobře. 

Středeční dopoledne jsme se věnovali nejdříve koloběhu vody. Skupinka mladších dětí podle krátkého příběhu dotvářela obrázek a starší děti si otestovaly své znalosti ve kvízu o vodě, za jehož zvládnutí obdrželi diplom delfína. Pak se chystaly tvořit obrázek koloběhu vody, ale začalo pršet, takže kapiček bylo dost, ale rozpíjely se pod nimi pastelky a fixy. Tak jsme se vydali zpátky do školky, kde jsme ještě do oběda brigádničili okolo pískoviště. Ani jsme se nestačili divit, kolik písku jsme proseli sítem z okolí pískoviště dovnitř. A když jsme odpoledne práci dokončili, pískoviště bylo úplně plné! Skvělá práce😊. Pak už byla zasloužená svačina a po ní zpívánky.

Ve čtvrtek nás čekalo divadélko o Vodníkovi Toníkovi. Divadlo bylo velmi příjemné a dětem se líbilo. V rámci příběhu jsme si zopakovali pravidla třídění odpadu, zazpívali si a děti se staly herci. Po obědě jsme přečetli příběh o vodě a vrhli se do modelování larev, brouků, ale i želv, loděk, žraloků z plovací modelíny. V kbelíku s vodou jsme vyzkoušeli nejen jejich plovací schopnosti, ale i kouzlo vodního víru. 

V pátek jsme se v ranním kruhu rozhodli jít na „vlakové“ dětské hřiště, které je kousek od náměstí za městským úřadem. Cestou tam jsme šli kolem Fabráku a železničního viaduktu nazývaného Devět kanálů a zpátky jsme to vzali přes město. Dopolední výlet se zastavením na hřišti byl příjemným zakončením tohoto týdne. Po obědě jsme si četli ze Špalíčku pohádek a z Kouzelné lucerny, děti tvořily z modelíny, a nakonec začalo hodně pršet, tak jsme posvačili uvnitř klubovny, kde jsme si hráli na schovávanou, zahráli si deskovou hru a kreslili jsme si.