[desc position=“left“]

Pondělí 4. 4. 2016

Dnes bylo už od rána tak krásně, že jsme byli na zahradě. A zůstali jsme na ní v podstatě celý den, abychom si ji pořádně užili. Ráno jsme pletli ze zbytků vrbového proutí z Velikonoc vrbovou panenku, která teď visí na brance. Terez klukům z proutků vyrobila ocásky, které si po celý den chránili a škádlili se tím, že se za ně chytali. Také jsme si užívali krásnou zelenou travičku, ve které jsme se malinko pováleli 🙂 A protože bylo opravdu krásné teplo, udělali jsme si po venkovním obědě ležení a odpočívání z karimatek a spacáků vzadu na zahradě. Po odpočinku jsme vyráběli na zemi mandaly ze šišek, proutků a větviček. Děti si dnes také s Terez vyrobili domeček z větví za jedou z kluboven. Takže už máme na zahradě kde „bydlet“ 🙂 Byl to fajn den, ve školce byl Tobík, Máťa, Nell, Vítek, Kryštof a Matěj, Terez a Pavla s Patrikem. (Autorka: Pavla)

Úterý 5. 4. 2016

Dnešní den jsme se rozhodli jít do lesa za státní silnicí. Cesta se nám zdála dost dlouhá, ale aspoň jsme zkusili, co v nás je, a poznali jsme v podstatě nový les. Máťa celou dobu vezla kočárek, který nebyl úplně do terénu, ale naši školkoví gentlemani Matyldě ochotně pomáhali, tak jsme to zvládli velmi dobře. V lese byla spousta odpadků, tak jsme si řekli, že příště s sebou vezmeme pytel a rukavice a trošku to v lese poklidíme. Protože byl dnes krátký den, pospíchali jsme z lesa na oběd. A že nám po takovém výletu chutnalo! Dnes ve školce byla Máťa, Tobík, Vítek a Ládík – a také Pavla s Terez a Patrikem. (Autorka: Pavla)

Středa 6. 4. 2016

Dnes jsme strávili hodně času venku. Nebylo moc hezky, ale nám to příliš nevadilo. Šli jsme na kameny a tam jsme si pohráli. Každý si našel to své. Kryštof se ukázal jako statný horolezec. Holčičky poctivě přebírali kamínky a Vítek s Tobíkem sledovali šnečky v trávě.

Před obědem, jsme měli velkou zábavu, protože jsme s Terez odletěli do Ameriky a měli jsme naši první anglickou hru. Hráli jsme si asi hodinu na dobrodružnou cestu Amerikou. Potkávali jsme různé postavy a ty nás učili nová slovíčka. Už umíme pozdravit a rozloučit se a zkoušíme zpívat říkanky. Poslední zastávka byla Americká škola. Zahráli jsme si pexeso, řekli jsme si názvy zvířátek a pak jsme řekli kouzelné slovo plane a vrátili jsme se zpět do Úval.

S Luckou jsme pak zpívali krásné písničky a moc se nám venku v doprovodu kytary líbilo. Děkujeme za hezký den a za soustředěnost a odhodlání dětí. (Autorka: Terez)

Čtvrtek 7. 4. 2016

Dnes jsme se vydali na hřiště v zahradách. Moc se nám tam líbí, a tak jsme si dnešní sluníčko šli užít tam. Děti milují písek a tam je nejhezčí pískoviště ze všech, tak jsme s sebou vzali bábovičky a kyblíky. Děti si zde také hrály na rodinu – maminku, tatínka a dětičky. Cestou zpátky jsme objevili i druhý východ ze hřiště bližší školce. Tak jsme ho otestovali 🙂 Vedle tohoto východu jsme si všimli antikvariátu, tak jsme pozorovali, jaké zajímavé věci jsou vidět přes okno. Cestou tam i zpět jsme si také bedlivě všímali broučků- ruměnic pospolných (ploštic) a kvetoucích a rašících stromů. Dopoledne uběhlo, ani nevíme jak, a už tu byly maminky. Dnes ve školce byli Matylda, Tobík, Vítek, Ládík, Lucka a Pavla s Patrikem. (Autorka: Pavla)


Pondělí 11. 4. 2016

Dnes jsme se v partičce Matěj, Vítek, Tobík, Kryštof a Nellinka, vydali na delší procházku. Ještě před cestou jsme poprvé zkoušeli trénovat ručičky. Pavla nám donesla dokreslování čárek a tvarů. Bylo to pro nás celkem složité, ale i tak jsme si rádi zkusili něco nového. Nellinka byla při práci velmi trpělivá a zadání se snažila plnit přesně. Tobík se velmi rychle zorientoval a vizualně mu úloha přišla jasná. Jsi šikula. Vítkovi se více líbil příběh o drakovi, než samotná práce, ale i díky příběhu vydržel pracovat.Grafomotorická cvičení teď budou naší častou činností, tak se moc těšíme na další pokroky.
Když jsme vyrazili na procházku, nedošli jsme moc daleko a zůstali jsme na hřišťátku. Kopali jsme si do nového míče, který Tereza přinesla. Kryštofovi to s balónem opravdu moc dobře jde. Kopal i chytal výborně.

Tobík s Vítkem také chvilku hráli fotbal a pak si našli svojí zábavu: válení sudů z kopečka a jízda na koni (ohnuté větvi), byla úžasná dobrodružství.

Dopoledne, ještě nebylo u konce a tak jsme se vydali na hřišťátko u fotbalového stadionu. Líbil se nám kolotoč a také trampolína. Skákali jsme vždy ve skupince po dvou. Zábavná hra byla na houpačku. Jeden vždy seděl uprostřed a druhý kolem dokola poskakoval a tak kamaráda hezky pohoupal. Tobíkovi se skákání, tak moc líbilo, že se mu nechtělo přestat. Na obídek, jsme dorazili trochu později. Jak nám, ale chutnalo 🙂 Pohádka byla po něm příjemná. Matěj při ní usnul a po probuzení jsme spolu trénovali chození na záchod. Je to, ale ještě brzo. Necháme Matěje až si začne říkat sám. Myslím, že to zvládne brzo, je to šikula.

Odpoledne jsme si hráli s kostkou a učili se počítat do pěti, ale všichni jsme rádi vyběhli ven a tam se houpali a řádili, než pro nás přišli naši milovaní rodiče!

Děkujeme Pavle s Páťou a Terez za hezký den  (Autorka: Terez)

Úterý 12. 4. 2016

Dneska jsme byli ve školce ve složení: Bertík, Tobík, Ládík a Patrik s Pavlou. A stihli jsme spoustu věcí i přesto, že jsme měli jen „krátký den“. Ráno jsme si pohráli v našem domečku z borových větví za klubovnou, a hned potom jsme vyčistili lopatami ohniště, na kterém už hodně dlouho neplápolal oheň. Vynesli jsme 3 kýble popela – a práce s lopatami pro nás byla moc a moc zábavná. Jejím držením jsme trénovali „těžiště“ a vlastní sílu, stejně jako zaměřování se na cíl a hrubomotorická snaha nasypat popel do kýble. A abychom nevyšli ze cviku, zametli jsme ještě před spodní klubovnou. Takže jsme dnes potrénovali práci s lopatami a košťaty. A podotýkáme, že s dospěláckými! 🙂 A šlo nám to na jedničku. Potom jsme před obědem ještě stihli ve školce vyrobit papírovou hlavu kočičky a vymalovat si ji podle vlastních představ. To byl páni nabitý den! po obědě přišly maminky. Uběhlo to dnes jako voda… (Autorka: Pavla)

 Středa 13.4.2016

Dnes jsme měli ve školce spoustu neočekávaného. Nemohl mezi nás přijít Vítek, protože měl zánět v očích. Ale Matylda, Nelča, Matěj, Kryštof, Tobík a Bertík dorazili. Navíc se k nám přidal i Kubík, to je chlapeček, který s námi bude za čas také chodit do školky. Byl moc statečný, že s naší partou vydržel déle než hodinu. A také úplně ráno, to byla ve školce zatím jen Matylda s Tobíkem a Nellčou, přišel ještě úplně jiný chlapeček s maminkou a chvilku si s námi hráli s kostkami v klubovně.

Když vysvitlo sluníčko, vyrazili jsme společně i s Luckou na hřiště.  Na písku jsme potkali i Ládíka, který přišel s maminkou. Takže se nám sešla velká skupinka. Jezdili jsme na pomě a hráli si na písku. Zajímavé bylo, že dnes vznikli dvojičky dětí, které si doposud společně tak často nehráli. Třeba Bertík s Matějem a holčičky se dnes k sobě také neodtrhly. Obědvali jsme venku a po obědě nám četla pohádku Lucka. Matěj a Kryštof usnuli. Mezitím si Tereza hrála venku s Máťou a Bertíkem, kteří čekali na maminky.

Odpoledne jsme si povídali o rodině, stavěli si stan. Tereza si hrála s Tobíkem a Nelčou pexeso a moc nám to šlo. Tématu „Moje rodina“ jsme se věnovali hlouběji. Vyrobili jsme si papírové domečky se členy naší rodiny a pokládali jsme si otázky „Co je to rodina?, Co dělá doma maminka, co táta a co děti?, Proč je fajn mít babičku a dědu?“. Bylo krásné a zajímavé poslouchat, jak to naše děti vnímají…

A co nám děti třeba řekly? …“Maminka se doma stará, abysme měli co jíst. Když mi je smutno, obejme mě. Maminka se pozná podle toho, že mě má ráda. S tátou je legrace. Když mámě není dobře, táta jí pošle lehnout a uvaří jí čaj. Že má táta mámu rád se pozná proto, že si dávají pusinky. S dědou je sranda, děláme blbosti. A babička nás hlídá a umí nejlíp vařit. A dává nám samotnou šlehačku, to s mámou nesmíme. Děda s babičkou nám dovolují, co doma nesmíme“  Řekněte sami, není tohle krásné dětství? Děkujeme děti, za krásný den. Těšme se společně na sluníčko! (Autorky: Lucka, Terez)

Čtvrtek 14.4.2016

Dnes ráno jsme měli návštěvní den 🙂 Přišly se k nám podívat dvě děti, které k nám do školky budou chodit. Zatímco Pavla mluvila s rodiči, Lucka s dětmi vyráběla z papíru domeček, ve kterém bydlí členové naší rodiny. Započali jsme tím téma: „Moje rodina“ – a povídali jsme si s dětmi o tom, co je rodina a kdo do naší rodiny patří. Pak jsme šli ven, kde jsme se rozloučili s naší milou návštěvou a šli jsme vedle do parčíku na hřiště, kde se děti schovávaly v křoví a hrály si tam na tajnou skrýš, do které dospělí neměli přístup 🙂 Potom jsme šli zpět do školky, kde jsme už nedočkavě čekali na oběd. Dnes byla trošku zima, tak jsme byli všichni velmi hladoví 🙂 No a po obídku šup s maminkami domů. Dnes byli ve školce: Matylda, Tobík a Ládík s Patrikem, Pavlou a Luckou. (Autorka. Pavla)

[/desc]