My jsme si další týden, v čase předělu zimy a jara, povídali o zvířátkách, jak tráví zimní čas. Připomněli jsme si zimující ježky, ptáčky, co odlétají do teplých krajin, hmyz, co se schovává pod kůru stromů a také medvěda hnědého. Děti si k tématu „medvědí sen“ donesly svoje plyšové medvídky, se kterými jsme srovnávali opravdové medvědy. Pak jsme se s medvídky vydali do lesíka, kde jsme jim stavěli domečky. Po obědě děti ještě ztvárňovaly spící medvědy v brlohu v podobě obrázků, které se moc povedly.

Úterní dopoledne jsme strávili v místní knihovně, kam jsme se vydali na exkurzi. Zažili jsme tu moc příjemný čas, který nám paní vedoucí vytvořila pro naše medvědí téma. Děti si nejdříve posedaly na podlahu nebo připravené barevné podsedáky a „začetly“ se do vybraných knížek. Potom děti oslovila paní vedoucí Katka s knižním skřítkem Alfonsem, který v knihovně dává pozor na všechny knížky včetně těch medvědích. Jednu takovou knížku dětem představila a s dětmi si povídala o různých druzích medvědů. Pak vyhlásila medvědí olympiádu, ve které děti zvládly chodit jako medvěd, vytvořit si masku takovou, aby mě nebylo vidět a znázornit emoce medvěda podle obrázků. A za to nakonec jako odměnu dostaly medvídka z máslového těsta. A u svačinky jsme v medvědím tématu samozřejmě pokračovali. Pověděli jsme si pohádku O třech medvědech a Mášence a k tomu jsme si uvařili krupicovou kaši posypanou kakaem.

Ve středu nás vytáhlo z brlohu sluníčko a tak jsme se, po medvědí honičce, nasvačili na plácku před klubovnou a použili jsme dřevěné špalky místo židliček a stolu.  Potom jsme vyrazili do lesíka za státní školku, kde jsme si zahráli hru „Pozor medvěd“. Děti hra moc bavila. S velkým nasazením vylézaly na stromy, pařezy i kopečky. Následně se hra vyvinula ve stavbu úkrytů před medvědy. Po obědě jsme se začetli do knihy „Obejmi mě, prosím“ a strávili u ní pěkné chvilky. Děti se dále věnovaly volné hře a po svačince si užily zpívánky.

Čtvrteční ráno nás překvapilo silným větrem, přeháňkami i výpadkem el. proudu. Vše jsme, ale zvládli a opět si to užili. Začali jsme v klubovně krmením písmenkového medvěda, Pexetriem Savci a stavěním puzzle půjčených od Františka. Po svačince jsme ještě raději zůstali v klubovně a pustili se do malování medvědů neobvyklými nástroji, např. vidličkami, špunty a houbičkami. Odpoledne si děti užívaly naplno zahrady a doháněly manko z dopoledne.

Pátek nás přivítal slunečným počasím, a tak jsme po připomenutí pohádky o Mášence a medvědech a následné medvědí židličkované, opět vyvalili na svačinku špalky. Děti si vyzkoušely modelovat a tisknout do modelíny medvědí stopy a samotné medvědy. Otisky jsme nakonec zalévali sádrou a čekali, jak se nám stopy povedly. Ještě před obědem jsme se vydali do parku na bojovku ledního medvěda. Děti ji zvládly splnit přímo bleskově, a tak zbyl čas i na Rybičky, rybáři jedou, nebo V komoře je myš. Odpočinek jsme si zpříjemnili příběhem o neposlušném ledním medvídkovi Oskarovi. Před svačinkou jsme ještě zvládli malovat a po ní hry Ptáčku zazpívej, Co se na mě změnilo, nebo schovávanou zvonečku. V úplném závěru týdne jsme si  Mariánkem a Stázinkou zahráli Člověče, nezlob se a těšili se na víkend.