Pondělí 24.6.2019

Začal nám poslední školní týden a s ním i příprava na námořnicko – pirátskou slavnost. Už ráno přišel do školky Kryštof s pirátskými klobouky, Terka donesla ušitou pirátskou vlajku, takže nebylo na co čekat. Kluci se nejdříve pustili do stavění lodě a zanedlouho začala výroba dalekohledů. Zahráli jsme si pohybovou hru Na žraloka a dětí oblíbenou hru Na rybáře a rybičky. Skupinka dětí také během dopoledne připravila loutkové divadlo s názvem „Jak šel dinosaurus do světa“. Před obědem jsme se začetli ještě do pirátského příběhu, a při poledním klidu jsme pak shlédli dinosauří příběh. Bylo úžasné vidět, jak děti zvládly připravit celé divadelní představení.

Při odpoledních činnostech některé děti nadchly loutky svých kamarádů-herců, a tak si je taky začaly vyrábět. U holčiček vítězily princezny 🙂

Úterý 25.6.2019

Úterý nám začalo v pirátské stylu. Pro děti jsme připravily šablonu na pirátskou truhličku, tu si děti vybavily, následně vystřihly a slepily. Po svačině jsme s dětmi vyráběly pirátské nebo námořnické čepice. Čepice se moc nechytli, místo čepiček vyráběly naše děti jednorožčí masky a princeznovské korunky, které si poté vzaly domů.

Po obědě jsme ještě chvilku vyráběly masky a poté jsme napustily bazének a koupaly jsme se. Následovala svačina. Potom jsme si chvilku četly na koberci, dokud nezačali chodit rodiče.

Středa 26.6.2019

Dneska stejně jako předchozí dny jsme zůstali kvůli vysokým letním teplotám v zahradě. V dopoledních hodinách to bylo o volném malování temperami, které si opravdu děti užily, hlavně při míchání různých barev a zkoumání nových odstínů. A malovalo se nejen štětcem, ale i dlaněmi, takže o to to byl intenzivnější zážitek 🙂 Odpoledne jsme připravovali na slavnost námořnické plechovky, které děti budou shazovat umělou kostí. A protože bylo opravdu velké parno, dali jsme dvakrát vodní osvěžení v podobě jemné sprchy z hadice. A v závěru dne jsme si přečetli ještě jednou, ten napínavý a dobrodružný pirátský příběh.

Čtvrtek 27.6.2019

Další příprava na slavnost probíhala ještě toto dopoledne, kdy jsme společně stavěli pirátskou loď, která se stala pro děti příjemnou zábavou, a hru v ní si po celý den užívaly. Loď se vlastně stala také symbolem pro závěrečnou námořnicko-pirátskou plavbu. V odpoledních hodinách ještě před příchodem rodičů děti připravovaly různá stanoviště. Jejich organizování, vymýšlení a tvoření je hodně bavilo, a tím tak úžasně doplnily námořnické prostředí. Svačina už také probíhala v pirátské atmosféře, kterou skvěle doplnila Adélka se svým slušivým pirátským kostýmem 🙂 Po svačině jsme se sešli u stanoviště „hledání drahých kamenů“, kde malí piráti a námořníci se zavázanýma očima hledali v bazénku s vodou drahokamy. A pak už začali přicházet rodiče s různými dobrotami, mezi nimiž byl i okurkový žralok 🙂 Potom přišla příjemná chvíle předávání dárků a milých slov, po nichž začal slavnostní ceremoniál – pasování předškoláků. Nejdříve jsme pasovali děti, které se předškoláky stanou v příštím školním roce, a dostaly tak malé kormidlo s věnováním. Potom následovalo pasování budoucích prvňáčků, kteří dostali velké kormidlo a knížku. A pak, kdo chtěl z „prvňáčků“, byl pokropen chytrou vodou základní školy. Nakonec jsme pro všechny děti vyhlásili hledání pokladu, které bylo úspěšné 🙂 A tím jsme naší závěrečnou slavnost, která byla velmi příjemným setkáním, zakončili.

Pátek 28.6.2019

Poslední školní den před prázdninami byla ve školce jako průvodkyně Pavla s Betty a také nám Zuzanka s Kryštofem přinesli svého králíčka a morčátko. Takže jsme ani nešli na vycházku, protože jsme pro ně stavěli domeček, krmili je a dávali jim vodu na pití. Tolik péče se jim určitě jaktěživ nedostalo 🙂

V průběhu dne jsme si povídali o prázdninách, kam kdo pojedeme, na co se těšíme – a také jsme vyráběli pohlednice  a říkali si, co taková pohlednice je, co na ni píšeme a jak se posílá. Děti psaly vzkazy svým příbuzným a malovaly z druhé strany pohlednice obrázky. Dále na programu dne bylo čtení pohádek a kočkování s dětmi na dece, na které je Betty naprostý expert 🙂 Byl to krásný den 🙂