V pondělí jsme pozorovali jaro pomocí okýnek z kartonu, které si děti nejdřív nazdobily a pak se s nimi vydaly do terénu. K vidění bylo nakonec všelicos, peříčko, šiška, klacík nebo kamínek, v zahradách u bytovek to byly sněženky a talovíny, které si děti zkusily i namalovat. Pak zkoušely svou zdatnost při lezení na stromy, nebo zkoumaly co zajímavého se dá najít kolem velké hromady hlíny se zbytky listí, pilin, větviček a staré trávy. Po obědě jsme se začetli do pěkných příběhů z nové knížky od Jitky Vítové o Květušce a tesaříkovi, pak jsme si dali svačinu a v závěru dne si děti připravili opět barevnou vodu do misek na noc k zamrznutí.

V úterý ráno sice trochu mrzlo, ale brzy přišlo sluníčko a trocha ledu, co se vytvořila, byla za chvíli roztátá. Tentokrát to moc nevyšlo, ale nevadilo to, protože děti si užívaly barevné vody k jiným hrám. Po ranním pozdravení, které děti předcvičovaly samy, jsme se vydali na svačinu ke stěnám. Dnešní sluníčkové téma jsme začali hádankami a pak si děti vybraly, jak chtěly slunce ztvárnit. Někdo se rozhodl složit sluníčko jako skládačku, někdo zkoušel obarvit klacíky na žluto a z nich vytvořit slunce, jiný zas využil žluté tempery k namalování slunce na papír. Sluníčko nám při tom příjemně svítilo, tak jsme si ho užily dosyta. Při odpočinku jsme pokračovali čtením o Květušce a tesaříkovi, a pak byla na pořadu dne samostatná příprava svačiny. Společně jsme se rozhodli si udělat bramborové placky, takže bylo potřeba brambory nejdřív oškrábat, pak nastrouhat, zamíchat s moukou a vejci, upéct a za dobře odvedenou práci si na nich pochutnat. A chutnaly o to víc, protože byly namazané domácí meruňkovou nebo jablečnou přesnídávkou. 

Středeční ráno děti skládaly přírodní potravinový řetězec, podle kterého zkoumaly, kdo ze zvířat, koho sežere, aby neměl hlad. Ke hraní si také vybraly dřevěné kostky a stavěly z nich domečky. A pak jsme se vydali po zimní pauze na hřiště do Pařeziny, kde jsme se nasvačili a pak si tady děti užívaly herních prvků a pískoviště. Odpoledne děti chtěly hledat v záhonu s hlínou žížaly, ale našly ještě z loňska brambory😊. 

Ve čtvrtek bylo našim cílem prozkoumat druhé hřiště poblíž zastávky Běchovice-střed. Vyrazili jsme tedy brzy ze zahrady a vydali se na nádraží. I když se některé děti ptaly na svačinu již ve vlaku, po příchodu na hřiště Ježibaby Běchule byl hlad tentam.🙂 Pěkné barevné hřiště jsme si užili plnými doušky a i na svačinku nakonec došlo. Nové herní prvky děti učarovaly, že se jim ani nazpátek na oběd nechtělo. Po obědě se děti věnovaly volné hře s dinosaury a pokladnou.Při odpočinku jsme dočetly magický příběh Květušky a tesaříčka. Sluníčko nás vytáhlo na svačinku ven. Odpoledne se neslo ve znamení pískových dortů, kaší a palačinek. 

Poslední den v tomto týdnu jsme posvačili v parku a pak se vydali za slunečného, ale celkem studeného počasí na procházku. Šli jsme nejdřív lesíkem, který nás tentokrát zavedl na konec své cesty. Měli jsme dost času, tak jsme přešli hlavní silnici a po poli jsme přešli do klánovického lesa k červeným kopcům. Užívali jsme si v tomto kopcovitém terénu hry Na babu a v jednom dolíku bylo tolik spadaného dubového listí, že jsme toho hned využili k dalším hrám. Parádní byla schovávačka pod listím nebo jsme po sobě listí házeli. Pak jsme se druhou stranou, než odkud jsme přišli, vydali zpět do školky k obědu. Byla to celkem dlouhá vycházka, kterou všichni nejen zvládli, ale ještě si jí užili.