Po velikonočních svátcích jsme pokračovali v tématu Zvířata a jejich mláďata. Na travnatém hřišti mezi bytovkami děti podle obrázků skládaly „rodinu“ domácích zvířat, zpívali jsme písničku Starý Janek farmu měl a zahráli jsme si pohybovou hru Na farmu. Dnešní samostatná příprava svačiny začala už po obědě, kdy jsme si nejdřív řekli postup vaření vajec natvrdo a pak jsme je dali uvařit. Mezi vařením jsme si přečetli příběh O prasátku Lojzíkovi, a pak už opět ke stolu, kde na děti čekala uvařená vejce, která si děti sama oloupala. Přílohou jim byl rohlík s máslem, jablko a mrkev. 

Středeční ráno jsme po novu zahájili setkáním opět v pískovišti, abychom se tu společně pozdravili a pokračovali v tématu opakováním písničky Starý Janek farmu měl. Dopoledne jsme strávili u horolezeckých stěn, kde děti vyráběly kuřátka, která pak schovávala po okolí a průvodkyně je hledala. Děti si tady také hrály na honičky a zkoušely škrabkou oloupávat kůru z větviček. Cestou zpět do školky jsme se ještě stavili na dětském hřišti mezi bytovkami. Po obědě jsme se zaposlouchali do pohádky O kohoutkovi a slepičce a veršované pohádky Kuřátko a obilí. Pak děti vypracovaly tematický pracovní list a kreslily domácí zvířátka. Odpoledne si děti užily hrou na draky. 

Na čtvrtek byla naplánovaná návštěva farmy Žiro v Nehvizdech. Sešli jsme se na nádraží v Úvalech a autobusem se vydali do Nehvizd. Po příjezdu se děti nasvačily a vydaly se na místo. Plní očekávání jsme dorazili na farmu, kde se nás ujala slečna ošetřovatelka. Parádně nás provedla farmou a sdělila nám spoustu zajímavého. Děti nejvíce obdivovaly surikati, lemury, ale ani ovce, kozy a obrovské množství druhů ptactva neunikli jejich pozornosti. Při cestě na autobus jsme se ještě zastavili u nedalekého rybníka pozorovat žáby. Po obědě jsme dočetli příběh O prasátku Lojzíkovi a následně děti vyobrazovaly zvířata z dopolední prohlídky. Malovalo se, lepilo i stříhalo. Vznikly krásné obrázky a děti to moc bavilo. Po svačince se děti věnovaly volné hře v zahradě.

Páteční Den Země jsme se rozhodli oslavit sbíráním odpadků v parku a v lesíku za školkou, a pomoci tak opět přírodě od toho, co do ní nepatří. Ještě, než jsme vyrazili, povídali jsme si podle obrázků, jak se chovat a nechovat v přírodě. Odpoledne jsme si malovali akrylovými a temperovými barvami a tvořili jsme s modelínou.