Pondělí 10. 4. 2017

V pondělí bylo naprosto úžasné počasí, takže jsme se hned ráno všichni sešli venku a po příchodu všech dětí jsme vyrazili přes park, les a pole na hřiště. Cestou si kluci z větví vyráběli oštěpy. Na hřišti jsme posvačili, provětrali nožky bez bot a už byl čas návratu na oběd. Díky sluníčku a teplu jsme obědvali venku. Během poledního klidu jsme si začali povídat o Velikonocích, jaké jsou u nás tradice a jaké jsou symboly Velikonoc. A pak už nás zase vyhlíželo sluníčko. Bylo potřeba udělat stavební práce na písku. Upravit lopatami okolí školky a postavit nějaký ten bunkr. (Autorka: Zuzka)

Úterý 11. 4. 2017

V úterý se sešlo ve školce 6 dětí. Celé dopoledne jsme zůstali uvnitř a věnovali se Velikonocům – nejprve jsme vodovkami barvili kraslice, místo štětce jsme používali houbičku a děti si s křehkými vejci dobře poradily. Kryštůfkovi postupně dvě kraslice praskly, tak jsme se dívali, jak to uvnitř vajíčka vypadá a zkoumali, jak křehký a ostrý je skořápkový střep. Pak jsme se společně učili říkanku Hody hody doprovody. Pak jsme ještě vyráběli z papíru a provázku velikonoční beránky, jenž nám teď běhají po nástěnce. Zbyl čas i na svačinu pod stolem a stavění zvířátek z kostek. Před obědem se ještě děti stihly pohádat o tom, čí je vrabec poskakující po zahradě, ale když uletěl, přestalo je téma zajímat. Pak už nás čekaly špagety k obědu a šli jsme domů. (Autorka: Renča)

Středa 12. 4. 2017

Dnešní den byl sice deštivý, ale to nás neodradilo od návštěvy úvalské hasičské zbrojnice, jejíž návštěvu nám zařídil ještě Řízek. Vyrazili jsme v mírném dešti a dorazili k hasičům o něco dříve. Pan hasič se nad námi slitoval a pozval nás dál, i když jsme přišli o 15 minut dřív. V hasičské klubovně ozdobené mnoha poháry z vítězství v hasičských soutěžích, měl pro nás připravené na ukázku hasičské oblečení, boty, helmu a jiné věci, které hasiči používají při své práci. Vyprávěl kdo jsou, co dělají, jak to vypadá při výjezdu aj. Potom nám ukázal hasičskou dílnu a hasičskou garáž. Děti mohly vlézt do hasičského auta, které nám hasiči po chvíli vyvezli ven a ukázali nám, co vše se v takového autě nachází na bočnicích. Byl to parádní zážitek a děti byly nadšené a ptaly se hasičů na různé otázky. Myslím, že po dnešku budou všichni chtít být hasičem 🙂 Potom jsme pokračovali do školky, kde už na nás čekal oběd. Svlékli jsme se, usušili a po odpočinku a svačině jsme zase vyběhli na chvilku ven. Ačkoliv nám dnes počasí nepřálo, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o hasičském povolání. U se těšíme, až je znovu navštívíme. (Autorka: Pavla)

Čtvrtek 13. 4. 2017

Dnes bylo zase aprílové počasí. A protože hodně foukal vítr, vyrazili jsme po ranním kruhu jen kousek od školky, abychom se případně mohli rychle vrátit zpátky do našeho zázemí. Řádili jsme v parku – hráli jsme na schovku, lezli jsme po stromech, hráli si na domečky a vaření v nich pod tisy a užívali si pohybu. Pak začal foukat silný vítr, čehož si všimly i děti a schovaly se „do jeskyně“ pod stromy. Sledovali jsme společně nebe, které bylo velmi zatažené a snažili jsme se predikovat s dětmi počasí, které přijde. A taky že jsme to odhadli! Brzy začalo pršet, tak jsme vyrazili do školky, kde na nás čekalo teplo a brzy i oběd. Ráno jsme začali s výrobou papírových vajíček, a tak jsme je před obědem dokončili a napsali na ně věnování k Velikonocům. Také jsme si povídali o koledování a o tom, jak to bude vypadat na Velikonoční pondělí. Po obědě a odpočinku jsme vyrazili ven, abychom si užili hezkého počasí. Zuzka usnula únavou v houpačce a kluci stavěli a budovali o stošest. Byl to krásný týden, těšíme se na další! 🙂 (Autorka: Pavla)