Pondělí 3. 4. 2017

Pondělí byl velký seznamovací den – do školky přišly dvě nové děti, Matyáš a Patrik, a nový průvodce Josef. Po deváté jsme se posadili do kruhu, představili jsme se všichni navzájem a seznámili se s skřítkem Dúlíčkem, který nás bude při ranních kruzích doprovázet. V druhém kole každý řekl, co by dnes chtěl ve školce zažít. Pak jsme se vydali dolů na náměstí koupit travní osivo a šli nejkratší cestou zpátky, protože v ranním kruhu zaznělo hodně přání hrát si s konkrétními hračkami uvnitř školky. Po obědě a odpočinku jsme se vydali na zahradu, kde jsme hledali místa, kde neroste tráva, rozrývali je hráběmi a zaseli tam trávu. Pak se kluci přesunuli k ohništi, kde stavěli rozlehlý palác pro žížalu (Autorka: Renča)

Úterý 4. 4. 2017

Úterý jsme ve školce zahájili ranním kruhem se skřítkem, pak jsme se vydali do blízkého parku. Nejprve hrály děti na schovávanou a hledaly žížaly, pak jsme se vydali vstříc kalužím a skákali až do vyčerpání. Kaluže bavily úplně všechny, největší zábava byla schovat do ní lopatku a čekat, kdo ji najde. Nakonec jsme se šli usušit do školky a pak už byl čas oběda (Autorka: Renča)

Středa 5. 4. 2017

Po ranním přivítání jsme hned vyrazili ven. Tob, Kryštůfek a Matýsek se pustili do velkého budování domečku, tak jsme strávili dopoledne na zahradě. Noví kluci zkoumali hračky, Patu nejvíc zaujala motorka, s kterou zdolával kopcovitý terén z jehličí. A také nesměl chybět domeček pro lva, který budoval malý Matýsek s Renčou. Pak už některým dětem byla zima, tak jsme se postupně přesunuli do tepla a na oběd. Odpočinek probíhal u zajímavého čtení. „Proč je voda v moři slaná, Co je mlha, Proč je jaro zelené …“ Na svačinu jsme nachystali ovoce, které přinesl Matýsek, protože měl narozeniny…a pak už nás venku čekalo sluníčko a další budování nových domečků, práce na pískovišti a zkoumání co nám ve školce roste za keře. (Autorka: Zuzka)

Čtvrtek 6. 4. 2017

Dnešní den jsme zahájili hrou na kytaru a vybíráním si písniček, které se dětem líbily. Když dorazila Renča, vyšli jsme na zahradu, kde jsme u ohniště stavěli loď, na které byli dva kapitáni – Tob a Kryštof. Jeli jsme do Ameriky, řekli jsme si, že první objevil Ameriku Kryšof Kolumbus – a pak už byl čas na vycházku. Měli jsme trošku spory, kam půjdeme, ale nakonec jsme se vydali do parku. Tam jsme hráli všemožné individuální i skupinové hry jako například na babu a na schovávanou. Potom děti měly chvilku, kdy ve křoví měly svůj domeček a cítily se v něm chráněné a v bezpečí. Na závěr si většina dětí proběhla poslední louži, která ještě zbyla. Potom už ale začal hodně foukat studený vítr, tak jsme se vydali do školky, kde už na nás čekal oběd. Po něm jsme odpočívali a ke svačince jsme dostali ovocné ježky od Matýskovy mamky. To byla ale dobrota, děkujeme! Odpoledne už byla Pavla sama s dětmi na zahradě školky, kde kluci vykopávali ze země žížaly, pozorovali jsme, jak rostou semínka pšenice (jak se na nich tvoří kořínek i rostlinka) a také jsme si po příchodu mamky Kryštofa a Zuzky hráli s jejich morčátkem a králíčkem, které s sebou vezli k babičce do Krkonoš. Byl to moc fajn den i týden. (Autorka: Pavla)