Pondělí 24.6.

V pondělí jsme se po ranním kruhu vydali procházkou na dětské hřiště, kde nebylo moc dalších dětí a tak jsme si tam stihli zahrát signalizační hru na maják. Po obědě jsme četli na přání dětí příběhy z časopisů a hráli další mořské hry – na vlny, na příliv a odliv. Zbytek odpoledne patřil společné stavbě luxusního korábu a písečným hrám.

Úterý 25.6.

V ranních hodinách, ještě před vycházkou, si děti užily her s tubusy, které dětem do školky na hraní přivezla Klárka. Pak už jsme vyšli na procházku do lesíka, kde jsme si po svačince zpívali námořnickou písničku a povídali jsme si o tom, jaký způsob pomoci by mohli zvolit námořníci, kdyby je chtěli přepadnout piráti. Volání o pomoc S.O.S. jsme si také znázornili klacíky na zemi. Kousek opodál pak děti stavěly z větví bunkry. V odpoledních jsme začali s přípravou na čtvrteční letní slavnost tím, že si děti začaly vyrábět námořnické čepice z papíru. Děti se také na zahradě vymyslely dráhu pro autíčka nebo si hrály s míči.

Středa 27.6.

Ve středu jsme šli na procházku do Králičiny. Chvíli jsme pobyli u potůčku a pak jsme se vydali do kopců. Na jednom z nich si některé děti kutali a vrtali v hlíně. Ostatní děti si stavěly s Martinou malou vatru, kterou zdobily přírodninami. I když v lese bylo příjemně, přišel čas se vrátit k obědu, po kterém Renča četla dětem pohádky. Potom si děti k čepicím ještě vyrobily námořnické dalekohledy. Na závěr dne jsme společně s dětmi vyrobily velkou loď z kartónové krabice. Na lodi nechybělo dělo ani stožár s plachtou. Děti si hru na lodi náramně užívaly.

Čtvrtek 28.6.

Od rána pršelo a my svačili pod střechou klubovny. Dnes jsme zůstali na zahradě. Děti chtěly zkoušet pohádku na odpolední představení, pak jsme hráli hru na žraloka a starou známo oblíbenou hru Cukr, káva, limonáda. Přesto, že stále pršelo, nikomu to nevadilo a všichni si užívali všech her, které kdo navrhl. Pak už přijel pan Polívka a to už bylo znamení, že jsme šli na do školky na oběd. Dnes děti potěšily bavorské vdolečky s povidly a tvarohem . Po nich se většina dětí pustila do omalovánek, některé děti si vyráběly loutky. Při tom poslouchaly veršovanou pohádku o Perníkové chaloupce. Před odpolední svačinou jsme si ještě zazpívali s kytarou písničku „Když jsem já sloužil“ a „Pec nám spadla“. Po svačině jsme už bez pláštěnek šli na zahradu a začali se připravovat na námořnickou bojovku, kterou jsme nakonec nestihli, protože už začali přijíždět rodiče na naší letní slavnost. Rodiče přivezli spoustu dobrot, takže se všichni sešli nejen u stolu plných zákusků a zeleniny, ale i u táboráku, kde začaly vonět opečené buřty. Když se všichni nasytili, děti zahrály pro rodiče svojí oblíbenou pohádku Boudo, budko a zazpívaly písničku. Bylo to jejich první představení a ony si to užívaly. Pak jsme si společně s rodiči zazpívali několik říkanek s pohybem, které si zpíváme při našich ranních rituálech. Bylo skvělé, že se k dětem přidalo hodně rodičů . Potom jsme zahájili náš první slavnostní ceremoniál – pasování předškoláka – Matěje. Předali jsme také kormidla pro naše budoucí předškoláky. Všechny děti obdržely pamětní list s osobním hodnocením a pak si našly i svoje poklady, ze kterých měly radost.
Naší letní slavností jsme zakončili náš školní rok, který byl plný nejen dětských úsměvů, radostí a příběhů, ale i trochu těch starostí a pláče, to ale k běžnému životu patří. My teď vyplouváme do prázdninových dnů a přejeme všem, aby byly plné sluníčka, pohody a zážitků.

Pátek 29.6.

V pátek jsme si na přivítanou zazpívali naši oblíbenou písničku V moři je místa dost. Pak jsme se společně vydali do Pařeziny na dětské hřiště, kde si naše děti hrály s dalšími dětmi, které tam přišly, dokonce si dokázaly domluvit pravidla na používání lanovky. Na hřišti jsme si zahráli na náročnou zámořskou plavbu a taky hru na příliv a odliv, kterou už děti znají z dřívějška. Odpoledne potom, co Zuzka dětem dočetla další z knih od Ester Staré jsme si hráli na velikou veslici a společně jsme veslovali. Děti se hodně smály tomu, že by loď, kdyby byla opravdová, měla jet z jejich pohledu dozadu. Zbytek odpoledne už patřil volné hře a taky loučení se se školkou.